📍 Inspirerend bezoek bij Kompanjon in Gent

16 mei 2025

Woensdag 14 mei, had de Stichting het genoegen om een bezoek te brengen aan vzw Kompanjon, in aanwezigheid van haar ere-vicevoorzitster Prinses Claire, vice-voorzitter Jean-Luc Cottyn en verschillende teamleden.

Sinds 2021 wordt Kompanjon door de Stichting ondersteund voor het project Buddy@School. Recent werd de organisatie bekroond tijdens de Prijzen van de Stichting 2024 voor het initiatief IN CANON.

Dit ambitieuze project richt zich op leerlingen uit de B-stroom van het secundair onderwijs, die vaak in een kwetsbare positie verkeren en risico lopen op schooluitval. Dankzij wekelijkse thuisbegeleiding door student-buddies krijgen deze jongeren persoonlijke ondersteuning op maat, gericht op leerstrategieën, het ontdekken van talenten en zelfvertrouwen.

🌱 Het doel? Hen meer kansen bieden om door te stromen naar de A-stroom en duurzame onderwijskansen te creëren.

Naast de prijsuitreiking hecht de Stichting veel belang aan de opvolging van projecten en teams op het terrein. Het bezoek bood een waardevol moment om in dialoog te gaan over de evolutie van het project, om sterke getuigenissen te horen van een jongere en een studente, en om de concrete impact van het programma op de schoolloopbanen en het persoonlijke traject van Gentse jongeren te ervaren.

🎉 De dag werd feestelijk afgesloten met een warm moment waarop de jongeren, hun families en de studenten samenkwamen om een jaar van engagement en vooruitgang te vieren.

🙏 Een grote dank aan het hele team van Kompanjon voor hun gastvrijheid, energie en buitengewone werk ten dienste van jongeren!